ЦСПР - центры социально-психологической реабилитации населения и его информирования по вопросам преодоления последствий Чернобыльской катастрофы - являются структурными подразделениями Министерства по чрезвычайным ситуациям Украины. Центры начали создаваться в 1994 году по инициативе ЮНЕСКО в рамках Чернобыльской программы ООН - в Украине, России и Беларуси. В Украине работает 5 реабилитационных центров - в Бородянке, Боярке, Иванкове, Коростене и Славутиче. Об основных задачах ЦСПР, реализованных и реализуемых программах, проектах, а также о текущей работе наших специалистов вы сможете узнать на страницах портала CSPR.info и на сайтах-спутниках - блоге, форуме, веб-визитке, региональных и проектных интернет-ресурсах

 
Главная arrow Статьи

Консультации психологов, социальных педагогов. Индивидуальная, семейная и групповая работа. Тренинги

Веб-визитка Киево-Святошинского центра социально-психологической реабилитации (г.Боярка)
Все статьи портала
4. ВІДПОВІДІ ПРО МЕДИЧНІ НАСЛІДКИ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ (2009) Версия для печати Отправить на e-mail
25.05.2009

4.1. Захворювання, які пов’язані з наслідками Чорнобильської катастрофи

4.1.1. Які захворювання спричинила аварія на ЧАЕС? (17).

*Відповідь №1.
      Основними захворюваннями, яке спричинили наслідки аварії на ЧАЕС є гострі лейкози у ліквідаторів аварії та  рак щитовидної залози, що виникав після аварії, це підтверджено експертами МАГАТЕ. Однак, крім безпосереднього впливу радіоактивного забруднення, слід враховувати і стресові реакції, наслідки яких мають дуже велике значення: від порушень імунітету до розвитку нейроциркуляторної астенії.

Завідуюча акушерським відділенням екстагенітальної патології вагітних та постнатальної реабілітації  ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології АМН України»;доктор медичних наук, старший науковий співробітник  Давидова Ю.В.

Продолжение
 
3. Про радіаційне забруднення територій (2009) Версия для печати Отправить на e-mail
25.05.2009

3.1. Про забезпечення радіологічним обладнанням

3.1.1. Прошу сказати, де в Україні можна придбати громадянину індивідуальний дозиметр? (60).

Відповідь.
Найбільш відомими підприємствами України, які займаються розробкою, виготовленням та реалізацією апаратури радіаційного контролю, у тому числі і індивідуального використання, на сьогодні є Науково-виробниче підприємство "АтомКомплексПрилад" та Наукове-виробниче приватне підприємство "Спаринг-Віст Центр".
З метою вирішення питання щодо придбання приладів зазначених підприємств Вам рекомендується звернутися безпосередньо за такими адресами:

НВП "АтомКомплексПрилад": 02094, м. Київ, вул Мурманська, 1; тел.: 573-26-55; 573-25-97; e-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script ; web: http://www.akp.kiev.ua;

Науково-виробниче приватне підприємство "Спаринг-Віст Центр":
79026, м. Львів, вул Володимира Великого, 33; тел.: 8-0322-97-11-15; факс: 8-0332-64-89-85; e-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script ; web: http://www.ecotest.ua (Головний спеціаліст відділу радіологічного захисту населення та екологічного оздоровлення забруднених територій Департаменту у справа захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи МНС України В.М. Вознюк)

Продолжение
 
2. Про фінансування подолання наслідків Чорнобильської катастрофи (2009) Версия для печати Отправить на e-mail
25.05.2009

2.1. Скільки коштів у 2009 році на потреби чорнобильців виділено з державного бюджету? Всеукраїнське об’єднання інвалідів Чорнобиля та війни «Відродження України» Сумський осередок (52).

*Відповідь №1.
У 2008 році загальний обсяг видатків державного бюджету на соціальний захист та пенсійне забезпечення постраждалих громадян передбачався в сумі 5,9 млрд. грн., а на 2009 рік зазначена сума видатків становить 6,6 млрд. грн., з яких, наприклад, за бюджетними програмами:

  • КПКВ 2501200 "Доплата за роботу на радіоактивно забруднених територіях, збереження заробітної плати при переведенні на нижче оплачувану роботу та у зв'язку з відселенням, виплати підвищених стипендій та надання додаткової відпустки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" - 371,136 млн. гривень.
  • КПКВ 2501210 "Компенсація сім'ям з дітьми та видатки на безплатне харчування дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" - 575,400 млн. гривень.
  • КПКВ 2501230 "Щомісячна грошова допомога у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" - 742,453 млн. гривень.
  • КПКВ 2501250 "Компенсація за шкоду, заподіяну здоров'ю, та допомоги на оздоровлення, у випадку звільнення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" - 46,620 млн. гривень. (Начальник відділу пільг та компенсаційних виплат Департаменту соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, Мінпраці України Васько В.Т.)
Продолжение
 
1. Відповіді на питання щодо "Чорнобильського законодавства" (Інтернет-конференція-2009) Версия для печати Отправить на e-mail
25.05.2009

1.1 Про пільги

1.1.1. Проінформуйте, будь-ласка, про діючі пільги згідно Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”? ( 93).

*Відповідь.
Відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" громадянам встановлено відповідні категорії постраждалих (1, 2, 3, 4) та передбачено цим Законом більше 50 видів пільг, компенсаційних виплат, доплат і допомоги, основними з яких є :
- надання пільг і компенсацій потерпілим дітям та їх батькам, у тому числі безкоштовне перебування дітей у дошкільних закладах, безкоштовне харчування дітей у навчальних закладах (на територіях радіоактивного забруднення, евакуйованих та дітей-інвалідів), лікування та оздоровлення дітей;
- щомісячна виплата компенсації вартості набору продуктів харчування для 1 та 2 категорій громадян (середній розмір по Україні становить відповідно 274 та 137 грн.);
- виплата одноразової компенсації при встановленні інвалідності внаслідок Чорнобильської катастрофи, та щорічної допомоги на оздоровлення;
- виплата одноразової компенсації сім’ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи (7586 грн);
- безплатне забезпечення автотранспортом інвалідів;
- забезпечення санаторно-курортним лікуванням всіх категорій постраждалих, включаючи дітей, або виплата компенсації за путівку у розмірі, який встановлюється Кабінетом Міністрів України;
- пільги (50%, 100%) з оплати житлово-комунальних послух (1 та 2 категорії);
- безплатне придбання ліків за рецептами лікарів;
- доплата за роботу та проживання на радіоактивно забруднених територіях;
- виплата допомоги в розмірі трикратної середньомісячної заробітної плати у разі звільнення працівників у зв’язку з ліквідацією, реорганізацією, скорочення чисельності або штату;
- надання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 16 календарних днів на рік (для 1 та 2 категорій);
- щомісячні виплати, незалежно від інших виплат, на кожну дитину шкільного;
- вступ поза конкурсом до навчальних закладів і виплата підвищеної стипендії учням та студентам;
- безплатний або пільговий проїзд;
- зменшення пенсійного віку на 5-10 років та пільги при призначенні пенсій.
(Начальник відділу пільг та компенсаційних виплат Департаменту соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Мінпраці України В.Т.Васько)
 

Продолжение
 
Икона «Чернобыльский Спас» - память о трагедии, почтение к подвигу, призыв к покаянию Версия для печати Отправить на e-mail
03.05.2009

Икона Чернобыльский Спас

Икона «Чернобыльский Спас», была написана в память о Чернобыльской трагедии по благословению Блаженнейшего Митрополита Киевского и всея Украины Владимира. Инициировала написание иконы крупнейшая Всеукраинская общественная организация, объединяющая чернобыльцев - «Союз Чернобыль Украина», и с этих пор образ стал почитаемой святыней для всех помнящих страшную трагедию и чтущих самоотверженный подвиг ее ликвидаторов. По словам Блаженнейшего Митрополита Владимира, «икона «Чернобыльский Спас» придала особое духовное осмысление страшной чернобыльской трагедии и христианского подвига людей, не пожалевших своих собственных жизней ради всеобщего блага».

Продолжение
 
<< В начало < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > В конец >>

Всего 31 - 35 из 110

Голосования

Как настроение?
 

Статистика

Участников: 123
Новостей: 392
Ссылок: 47
Портал


Rambler's Top100

Сервер
Статистика посещаемости проектов ЦСПР

Каталоги
Zbir.info - Каталог каталогов
Каталог Хороших Сайтов

Трансляция