ЦСПР - центры социально-психологической реабилитации населения и его информирования по вопросам преодоления последствий Чернобыльской катастрофы - являются структурными подразделениями Министерства по чрезвычайным ситуациям Украины. Центры начали создаваться в 1994 году по инициативе ЮНЕСКО в рамках Чернобыльской программы ООН - в Украине, России и Беларуси. В Украине работает 5 реабилитационных центров - в Бородянке, Боярке, Иванкове, Коростене и Славутиче. Об основных задачах ЦСПР, реализованных и реализуемых программах, проектах, а также о текущей работе наших специалистов вы сможете узнать на страницах портала CSPR.info и на сайтах-спутниках - блоге, форуме, веб-визитке, региональных и проектных интернет-ресурсах

 
Главная arrow Здоровый образ жизни arrow Вибір на користь здорового способу життя має бути свідомим

Консультации психологов, социальных педагогов. Индивидуальная, семейная и групповая работа. Тренинги

Веб-визитка Киево-Святошинского центра социально-психологической реабилитации (г.Боярка)
Вибір на користь здорового способу життя має бути свідомим Версия для печати Отправить на e-mail
17.09.2008

Формування у населення, що проживає на постраждалих територіях, свідомого прагнення до здорового способу життя (ЗСЖ) – один із пріоритетних напрямків діяльності Бородянського центру СПР. Це питання не втрачає своєї актуальності, оскільки є складовою збереження здоров’я нації. Це питання актуальне для усієї країни, на що наголосив Президент України закликавши українців вести здоровий спосіб життя, виступаючи на всеукраїнському форумі «Наша мета – здорова людина, здорова нація».
Для здійснення свідомого вибору кожній людині необхідно мати достатній обсяг актуальної інформації. Тож форми і методи роботи Центру СПР з населенням щодо формування здорового способу життя носять інформаційно-просвітницький, профілактичний та подекуди пропагандистський характер. На фото - Круглий стіл щодо здорового способу життя.

Види діяльності Бородянського центру СПР щодо здорового способу життя:

 • Реалізація спеціальних програм

- Програма «За життя без шкідливих звичок»
- Програма «Здоровий хребет»
- Програма «Живи свідомо – живи безпечно»
- Програма «Школа екологічної просвіти»

 • Інформаційні зустрічі з постраждалим населенням різних вікових та соціальних категорій за тематикою:

- Профілактика шкідливих звичок;
- Засади раціонального харчування на постраждалих територіях;
- Фактори збереження репродуктивного здоров’я;
- Аспекти боротьби із залежностями;
- Превенція різних видів насилля.

 • Міжсекторне партнерство з державними і недержавними організаціями, місцевою владою і громадою через проведення семінарів, круглих столів, конференцій.
 • Співпраця із Бородянською ЦРЛ через філію Центру – кабінет соціально-психологічної допомоги та ігрової терапії у дитячому відділенні.
 • Проведення масових заходів та акцій відповідного спрямування.
 • Тренінгова діяльність серед шкільної молоді, лідерів місцевих громад, освітян.
 • Робота корекційно-профілактичної групи з рукопашного бою.
 • Проведення тематичних конкурсів малюків та творчих робіт.
 • Пропаганда здорового способу життя через ЗМІ:

- Громадсько-політична газета «Вперед»,
- Регіональна тижнева газета «Борекс-інформ»,
- Громадсько-політична газета «РЕГІОН від Здвижа до Ірпеня»,
- Районне радіомовлення.

 • Видання власної інформаційної продукції:

- Буклети серій «Безпека життєдіяльності на постраждалих
територіях», «Абетка здоров’я», «Щоб не сталося лиха», «Школа екологічної просвіти», «Школа безпеки та виживання», «За життя без шкідливих звичок»;
- Інформаційні бюлетені: «Гармонія життя», «Одужуй, хворе пташеня»;
- Інформаційні вісники: «Для Вас», «Голос молоді».

Поточний 2008 рік додав певних акцентів у роботі Бородянського центру СПР щодо формування здорового способу життя населення потерпілих територій.

 • Логічним початком обміну досвідом стала міжрегіональна нарада центрів СПР «Шляхи та методи діяльності Центрів соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи у роботі з постраждалим населенням» підготовлена та проведена Бородянським центром. Саме під час цієї наради одним із актуальних напрямків діяльності центрів на подолання наслідків Чорнобильської катастрофи було визначено формування здорового способу життя населення потерпілих територій. Було започатковане міжцентрівське видання – інформаційний вісник «Досвід +».
 • Важливість соціально-психологічної допомоги хворим дітям, що безперечно сприяє процесу одужання, відзначила губернатор Київщини Віра Ульянченко під час відвідин філії Бородянського Центру – кабінет соціально-психологічної допомоги та ігрової терапії у дитячому відділенні ЦРЛ (на фото).
 •  

 

 • Співпраця із фахівцями-медиками різнобічна. Щоб бути ефективною, вона має бути скоординованою і системною. Цьому сприяє постійний моніторинг ефективності форм і методів роботи та спільні наради.
 •  


 
< Пред.   След. >

Голосования

Как настроение?
 

Статистика

Участников: 123
Новостей: 392
Ссылок: 47
Портал


Rambler's Top100

Сервер
Статистика посещаемости проектов ЦСПР

Каталоги
Zbir.info - Каталог каталогов
Каталог Хороших Сайтов

Трансляция