ЦСПР - центры социально-психологической реабилитации населения и его информирования по вопросам преодоления последствий Чернобыльской катастрофы - являются структурными подразделениями Министерства по чрезвычайным ситуациям Украины. Центры начали создаваться в 1994 году по инициативе ЮНЕСКО в рамках Чернобыльской программы ООН - в Украине, России и Беларуси. В Украине работает 5 реабилитационных центров - в Бородянке, Боярке, Иванкове, Коростене и Славутиче. Об основных задачах ЦСПР, реализованных и реализуемых программах, проектах, а также о текущей работе наших специалистов вы сможете узнать на страницах портала CSPR.info и на сайтах-спутниках - блоге, форуме, веб-визитке, региональных и проектных интернет-ресурсах

 
Главная arrow Здоровый образ жизни arrow Табір сімейного відпочинку

Консультации психологов, социальных педагогов. Индивидуальная, семейная и групповая работа. Тренинги

Веб-визитка Киево-Святошинского центра социально-психологической реабилитации (г.Боярка)
Табір сімейного відпочинку Версия для печати Отправить на e-mail
16.09.2008

Табір сімейного відпочинку - нова справа, нові можливості! На актуальне у літньому сезоні питання: «Як добре відпочити за невеликі гроші?» учасники групи самодопомоги «Сходинки» Бородянського Центру «Довір’я» та волонтери громадської організації «За життя без шкідливих звичок» знайшли оптимальну відповідь. Вже третій рік поспіль вони розбивають у мальовничих куточках нашого краю наметові містечка, де й проводять табір сімейного відпочинку вихідного дня для своїх родин.

Незабутній чотириденний вік-енд наприкінці червня поблизу Гавронського водосховища, що на Макарівщині, надовго запам’ятають учасників табору, яких цього року було 25 дорослих, підлітків і дітей. Ці родини важко назвати ідеальними, адже кожна з них пройшла, або проходить свій нелегкий тернистий шлях повернення до свободи від залежностей. Тут діти разом із батьками вчаться чути й розуміти один одного, приймати оточуючих такими, які вони є, разом працювати й відпочивати, раціонально планувати своє життя.

Учасники табору охоче діляться враженнями, що переповняють їх після повернення додому:
"Через ряд причин я тривалий час перебував у самотності, - розповідає 30-літній В. – На щастя, доля привела мене до Центру «Довір’я», де я отримав жадану допомогу від класних фахівців. А на групі підтримки з корекції емоцій я знайшов більше як підтримку – я відчув безпеку, захищеність, сприйняття мене таким, як я є. Це дало мені сили закінчити ВУЗ. І як ще один подарунок долі – ось ця поїздка у табір. Вперше у житті я отримав досвід відпочинку в наметовому містечку. Я пережив багато приємних хвилин, споглядаючи стихію багаття, відверто відкриваючи сокровенні думки під час занять нічних груп, готуючи найсмачнішу в світі вівсянку, збираючи запашну суницю, веслуючи вперше в житті байдаркою… А головне – мене накрила з головою хвиля спілкування з однодумцями, природою, якоюсь вищою силою, яка несе мені душевний спокій. Відбулося справжнє диво у моєму житті..."

Досвід показав, що модель табору сімейного відпочинку вихідного дня, як логічний етап акумулювання зусиль у роботі із соціально-психологічними проблемами родин, відпрацьована психологами і соціальними педагогами Центру «Довір’я», ефективно працює, зокрема, із різними формами залежностей. Поєднання турбот про зручний і комфортний побут, смачну здорову їжу, приємне й різноманітне дозвілля, оздоровлюючий відпочинок з можливістю бути відкритим і відвертим з рідними та близькими по духу людьми, із самим собою та відкритими небесами неодмінно сприяє вибору на користь нормального здорового способу життя – на користь особистого та родинного щастя.

"Коли я повернувся додому, - ділиться думками 45-річний С., - мені захотілося, щоб наша сім’я відтепер завжди була разом і в роботі, і у відпочинку. Нам разом так весело і цікаво."

Для того, щоб табір успішно відбувся, посилено співпрацювали Центр «Довір’я» та громадські організації «За життя без шкідливих звичок» та «Фонд розвитку спільноти», адже було потрібно пальне для автомобіля, палатки, туристичне спорядження, футболки для кожного учасника. Дуже приємно, що відгукнулася на прохання про підтримку районна партійна організація «НУНС», яка профінансувала аптечку першої допомоги та основні продукти харчування. І це дуже важливо, особливо, коли йдеться про захід для сімей невисокого достатку.

Тож, учасникам табору сімейного відпочинку вихідного дня залишалося прийняти важливе рішення - разом із родиною виявити волю і відкрити себе для цікаве дозвілля, вільне від негативних звичок, від шкоди власному здоров’ю, від згубних емоцій та небажаних стосунків. Їхні сподівання здійснилися. Рівно, як і очікування організаторів: табір сімейного відпочинку показав себе, як нова ефективна форма роботи, що дає нові можливості.

 
< Пред.   След. >

Голосования

Как настроение?
 

Статистика

Участников: 123
Новостей: 392
Ссылок: 47
Портал


Rambler's Top100

Сервер
Статистика посещаемости проектов ЦСПР

Каталоги
Zbir.info - Каталог каталогов
Каталог Хороших Сайтов

Трансляция