ЦСПР - центры социально-психологической реабилитации населения и его информирования по вопросам преодоления последствий Чернобыльской катастрофы - являются структурными подразделениями Министерства по чрезвычайным ситуациям Украины. Центры начали создаваться в 1994 году по инициативе ЮНЕСКО в рамках Чернобыльской программы ООН - в Украине, России и Беларуси. В Украине работает 5 реабилитационных центров - в Бородянке, Боярке, Иванкове, Коростене и Славутиче. Об основных задачах ЦСПР, реализованных и реализуемых программах, проектах, а также о текущей работе наших специалистов вы сможете узнать на страницах портала CSPR.info и на сайтах-спутниках - блоге, форуме, веб-визитке, региональных и проектных интернет-ресурсах

 
Главная arrow Новости arrow Проект "Дбаймо про себе"

Консультации психологов, социальных педагогов. Индивидуальная, семейная и групповая работа. Тренинги

Веб-визитка Киево-Святошинского центра социально-психологической реабилитации (г.Боярка)
Проект "Дбаймо про себе" Версия для печати Отправить на e-mail
17.10.2008

Актуальність проекту:

З моменту Чорнобильської катастрофи минуло більш, ніж 20 років. Але й понині багато людей, що проживають на постраждалих територіях, переживають синдром жертви. Зразу після аварії багатьма лікарями та науковцями висловлювалася думка, що найжахливіші наслідки Чорнобильської катастрофи (ракові захворювання, патології новонароджених та ін.) чекають на населення постраждалих територій через декілька десятиліть після аварії. Тому і зараз серед постраждалого населення можна спостерігати значну напругу і тривогу за своє здоров’я та здоров’я своїх дітей. Таким чином, подолання психологічних наслідків аварії є дуже актуальним.
 
Особливе занепокоєння викликає той факт, що пригнічений стан та фаталістичний підхід заважає людям зайняти активну позицію щодо необхідності вести здоровий спосіб життя. Відзначається пасивне ставлення до свого життя взагалі, і до власного здоров’я зокрема.
 
Відсутність здорового способу життя в системі життєвих цінностей певною мірою характерна для всієї України, але на територіях, постраждалих від Чорнобильської аварії, актуальність цієї проблеми збільшується через вплив радіації на людський організм.
 
Найбільшу тривогу викликає молодь. Палити і пити спиртні напої молоді люди починають з 10-12 років, ранні невпорядковані статеві стосунки стали нормою. Як результат, можна спостерігати поширення СНІДу, венеричних хвороб, ранніх абортів. Але ж саме від позиції молодих людей у найближчому майбутньому залежатиме здоров’я спільноти.
 
Сучасна молодь досить скептично сприймає те, чому їх вчать батьки і вчителі. Практика показує, що найбільш ефективною формою роботи з тінейджерами є тренінгові заняття, які проводяться поза межами школи. Тому стратегічно проект „Дбаймо про себе” побудовано так, щоб через тренінгові заняття залучити шкільних активістів до здорового способу життя та до проведення інформаційно-агітаційної кампанії за здоровий спосіб життя на постраждалих територіях.
Мета проекту:
Сприяти усвідомленню населенням, що постраждало від Чорнобильської катастрофи, здорового способу життя як важливого елементу в системі життєвих цінностей.
 
 
Задачі проекту:
 
1. Актуалізувати знання про здоровий спосіб життя у тінейджерів.
2. Навчити регіональних лідерів розробляти проекти реалізації інформаційно-агітаційних кампаній за здоровий спосіб життя та сприяти проведенню таких кампаній.
3. Поінформувати населення, що постраждало від Чорнобильської катастрофи, про необхідність вести здоровий спосіб життя.
 
 
Завдання тренінгу:
  • Актуалізувати знання підлітків про здоровий спосіб життя;
  • З урахуванням міри поінформованості конкретної тренінгової групи про здоровий спосіб життя опрацювати інформаційні матеріали;
  • Для підготовки регіональних лідерів до розробки та реалізації інформаційно-агітаційних кампаній навчити учасників тренінгу навичкам лідерської поведінки та ефективної презентації;
  • Допомогти тінейджерам підготувати проект проведення у власному регіоні (селі, школі) інформаційно-агітаційної кампанії за здоровий спосіб життя.
На тренінговому занятті з командами будуть опрацьовані інформаційні тематичні матеріали, які допоможуть тінейджерам в роботі над власними проектами. В результаті тренінгу кожна команда розробить проект власної інформаційної кампанії для реалізації в своєму рідному селі та матиме пакет інформаційних матеріалів до поширення серед односельців.
За проектом буде оголошено конкурс для учасників тренінгу на кращу інформаційну кампанію та найбільшу кількість поширених інформаційних листків. Кількість поширених інформаційних листків буде підраховано за відривними талонами, які є частиною інформаційного пакету і містять кілька простих запитань для відповіді респондентом. Підсумки конкурсу будуть підбиті на заключному круглому столі.
 
< Пред.   След. >

Голосования

Как настроение?
 

Статистика

Участников: 123
Новостей: 392
Ссылок: 47
Портал


Rambler's Top100

Сервер
Статистика посещаемости проектов ЦСПР

Каталоги
Zbir.info - Каталог каталогов
Каталог Хороших Сайтов

Трансляция