ЦСПР - центры социально-психологической реабилитации населения и его информирования по вопросам преодоления последствий Чернобыльской катастрофы - являются структурными подразделениями Министерства по чрезвычайным ситуациям Украины. Центры начали создаваться в 1994 году по инициативе ЮНЕСКО в рамках Чернобыльской программы ООН - в Украине, России и Беларуси. В Украине работает 5 реабилитационных центров - в Бородянке, Боярке, Иванкове, Коростене и Славутиче. Об основных задачах ЦСПР, реализованных и реализуемых программах, проектах, а также о текущей работе наших специалистов вы сможете узнать на страницах портала CSPR.info и на сайтах-спутниках - блоге, форуме, веб-визитке, региональных и проектных интернет-ресурсах

 
Главная arrow Новости arrow Робота з кризовими станами хворих дітей

Консультации психологов, социальных педагогов. Индивидуальная, семейная и групповая работа. Тренинги

Веб-визитка Киево-Святошинского центра социально-психологической реабилитации (г.Боярка)
Робота з кризовими станами хворих дітей Версия для печати Отправить на e-mail
30.10.2008
Програми Києво-Святошинського ЦСПР, спрямовані на роботу з кризовими станами хворих дітей Києво-Святошинського району та Київської області.
 
Розташування Києво-Святошинського центру на території Київської обласної дитячої лікарні полегшує доступ до психологічної допомоги її пацієнтам, а все зростаючий запит на психологічні консультації від медичного персоналу лікарні та батьків хворих дітей є індикатором актуальності даної роботи.
 
Кризова психологічна допомога терміново надається психологами на запит медичного персоналу лікарні та батьків хворих дітей в формі індивідуальної та групової роботи. Програми групових занять специфічні для кожного стаціонарного відділення лікарні. Робота проводиться на території відділень лікарні та в приміщенні центру (творчий зал, групова та ігрова кімнати ЦСПР).

Програма «Не боюсь» реалізується з метою зниження страхів перед медичними процедурами. (Цільова аудиторія – діти та підлітки Київської обласної дитячої лікарні).

Хворим дітям за будь-яких обставин притаманна висока тривожність. Але досить часто ця тривожність набуває патологічних форм і навіть ставить під загрозу життя маленьких пацієнтів. Частою є ситуація повної неможливості надання дитині медичної допомоги через її страх медичних процедур та маніпуляцій. Хоча ця драматична ситуація в найбільшій мірі характерна для пацієнтів гастроентерологічного, хірургічного та лор-відділень, запити надходять з усіх відділень лікарні. Тому за наявності у дітей подібних кризових станів спеціалістами центру проводиться робота в усіх відділеннях лікарні.
 
З наймолодшими пацієнтами широко практикується ігрова терапія. Рольова гра «лікарня» на базі ігрового залу ЦСПР з використанням іграшкового медичного інструментарію дозволяє кожній дитині побути в ролі лікаря, провести на іграшці медичні процедури та маніпуляції, яких боїться дитина. Багаторічний досвід довів дієвість цієї програми.
 
Програма «Дзеркало» реалізується з метою навчання способам зниження негативних переживань. (Цільова аудиторія – діти та підлітки неврологічного відділеня Київської обласної дитячої лікарні).
 
Перебування дитини в лікарні пов’язане з переживанням негативних емоцій. У великій мірі саме вони ускладнюють подальшу соціальну адаптацію та перебіг лікування та видужування. Робота по програмі сприяє відреагуванню негативних переживань, тривоги, зменшенню фрустрації, психологічної самотності у дітей; надає можливість творчої самореалізації. Дана програма дає можливість виявити психологічні проблеми дітей, що сприяє швидкому реагуванню на кризовий стан з метою подальшої психологічної реабілітаційної роботи.
 
Програми «Усміхнись» та «Крок вперед» реалізуються з метою підвищення адаптаційних можливостей, активізації внутрішніх ресурсів та оптимізації життєвого шляху. (Цільова аудиторія – хворі на діабет діти та підлітки ендокринологічного відділення Київської обласної дитячої лікарні).
 
Програми спрямовані на виявлення психологічних проблем хворих дітей, які знаходяться на лікуванні в Київській обласній дитячій лікарні, з подальшою індивідуальною психокорекційною роботою. Характерними особливостями психологічного стану хворих на цукровий діабет є почуття неповноцінності, провини, гніву, страху, образи, неприйняття хвороби, зацикленість на ній тощо. Завданнями програм є зниження рівня ситуативної та особистісної тривожності дітей та підлітків хворих на цукровий діабет; розширення усвідомленого ставлення до свого «Я» та своєї хвороби; гармонізація зв’язків між минулим, теперішнім та майбутнім; здобуття навичок формування життєвих цілей та вміння їх реалізовувати.
 
На заняттях діти та підлітки приходять до висновку, що з діабетом можна жити щасливим та повноцінним життям, не дивлячись на те, що виникає потреба в більшій організованості і нерідко в самообмеженні. Психолог допомагає їм зрозуміти, що обов’язковою умовою досягнення життєвих цілей та самореалізації є вміння контролювати свою хворобу. Кінцевим результатом роботи за програмою є покращення психоемоційного стану; позитивні тенденції у побудові життєвих прогнозів; зняття почуття неповноцінності; вирішення особистісних психологічних проблем хворих. Одночасно проводиться індивідуальна робота з батьками хворих дітей, яким допомагають прийняти нову реальність.
 
 
< Пред.   След. >

Голосования

Как настроение?
 

Статистика

Участников: 123
Новостей: 392
Ссылок: 47
Портал


Rambler's Top100

Сервер
Статистика посещаемости проектов ЦСПР

Каталоги
Zbir.info - Каталог каталогов
Каталог Хороших Сайтов

Трансляция