ЦСПР - центры социально-психологической реабилитации населения и его информирования по вопросам преодоления последствий Чернобыльской катастрофы - являются структурными подразделениями Министерства по чрезвычайным ситуациям Украины. Центры начали создаваться в 1994 году по инициативе ЮНЕСКО в рамках Чернобыльской программы ООН - в Украине, России и Беларуси. В Украине работает 5 реабилитационных центров - в Бородянке, Боярке, Иванкове, Коростене и Славутиче. Об основных задачах ЦСПР, реализованных и реализуемых программах, проектах, а также о текущей работе наших специалистов вы сможете узнать на страницах портала CSPR.info и на сайтах-спутниках - блоге, форуме, веб-визитке, региональных и проектных интернет-ресурсах

 
Главная arrow Вопросы и ответы arrow Що таке радіація?

Консультации психологов, социальных педагогов. Индивидуальная, семейная и групповая работа. Тренинги

Веб-визитка Киево-Святошинского центра социально-психологической реабилитации (г.Боярка)
Що таке радіація? Версия для печати Отправить на e-mail
Статьи - Вопросы и ответы
13.02.2008

Radiation LogotypeСлово "радіація" у перекладі з латинської означає "випромінювання", і хоча існує безліч видів випромінювання – до них належить і видиме світло, і ультрафіолетове випромінювання, і інфрачервоні (теплові) промені, і радіохвилі – найчастіше це слово використовується для позначення "іонізуючого" випромінювання. "Іонізуюче" випромінювання змінює атоми речовини, на яку воно впливає, перетворюючи їх на електрично заряджені частинки.

До іонізуючого випромінювання належать рентгенівське і гамма-випромінювання. Це електромагнітні хвилі, тобто те ж саме, що і радіо- або світлові хвилі, тільки з дуже малою довжиною. Також до іонізуючого випромінювання належить випромінювання різних частинок: альфа-частинок (великих частинок, що складаються з двох протонів і двох нейтронів), бета-частинок (це випромінювання електронів), нейтронів та інших частинок.

Радіація – це один з багатьох видів випромінювань, що існують у природі. Як і всі інші види випромінювань, радіацію можна виміряти. Існують природні і штучні джерела радіації. Земля має природний радіаційний фон, неоднаковий у різних її точках.

Усі біологічні об'єкти чутливі до впливу радіації, але найбільш чутливою до її дії є людина. Вплив радіації на людину пов’язаний з радіоактивними частками, які, маючи величезну енергію та швидкість, під час проходження через будь-яку речовину зіштовхуються з атомами і молекулами цієї речовини і призводять до їх руйнування, іонізації, до утворення "гарячих" (високоенергетичних) і винятково реакційноздатних часток – осколків молекул: іонів і вільних радикалів.

Радіація вносить у наше життя ризик виникнення віддалених наслідків, наприклад, ризики виникнення пухлин і генетичних змін. Однак ці ризики порівнянні з іншими ризиками в нашому житті.

 
< Пред.

Голосования

Как настроение?
 

Статистика

Участников: 123
Новостей: 392
Ссылок: 47
Портал


Rambler's Top100

Сервер
Статистика посещаемости проектов ЦСПР

Каталоги
Zbir.info - Каталог каталогов
Каталог Хороших Сайтов

Трансляция