ЦСПР - центры социально-психологической реабилитации населения и его информирования по вопросам преодоления последствий Чернобыльской катастрофы - являются структурными подразделениями Министерства по чрезвычайным ситуациям Украины. Центры начали создаваться в 1994 году по инициативе ЮНЕСКО в рамках Чернобыльской программы ООН - в Украине, России и Беларуси. В Украине работает 5 реабилитационных центров - в Бородянке, Боярке, Иванкове, Коростене и Славутиче. Об основных задачах ЦСПР, реализованных и реализуемых программах, проектах, а также о текущей работе наших специалистов вы сможете узнать на страницах портала CSPR.info и на сайтах-спутниках - блоге, форуме, веб-визитке, региональных и проектных интернет-ресурсах

 
Главная arrow Новости arrow Фільм жахів про Чорнобиль викликав бурхливу дискусію у США

Консультации психологов, социальных педагогов. Индивидуальная, семейная и групповая работа. Тренинги

Веб-визитка Киево-Святошинского центра социально-психологической реабилитации (г.Боярка)
Фільм жахів про Чорнобиль викликав бурхливу дискусію у США Версия для печати Отправить на e-mail
31.05.2012

Фільм жахів про Чорнобиль викликав бурхливу дискусію у США

Любителі фільмів жахів будуть щасливі. 24 травня починається показ першого фільму жахів про Чорнобиль під назвою «Щоденник Чорнобиля» («Заборонена зона»). У новій голлівудській стрічці йдеться про молодих американських туристів, які потрапили у жахливу історію в зоні радіоактивної небезпеки Чорнобильської АЕС. Групам підтримки жертв Чорнобильського нещастя фільм не сподобався.

Про Чорнобиль після катастрофи 1986 року знято зовсім мало окремих фільмів, їх можна порахувати на пальцях однієї руки. І це переважно повтори історій зі злими намірами терористів використати зруйнований Чорнобильський реактор у своїх цілях.

Орен Пелі, американський сценарист і режисер (творець таких фільмів як «Ріка» та «Паранормальне явище»), не відмовив собі у такому творчому задоволенні, як використання пейзажів мертвого міста Прип’ять , що знаходиться біля Чорнобиля. Він став також співавтором фільму «Щоденник Чорнобиля».

Тож Бредлі Паркер фактично дебютує зі «Щоденником Чорнобиля» за підтримки Орена Пелі. У фільмі йдеться про шістьох туристів-екстремалів, які не бояться поїхати на екскурсію в Чорнобильську зону і відкривають для себе нічну Прип’ять з її жахами та дивами. Невдалих туристів охоплює паніка, вони потрапляють у вир страхів, зустрічаються з тваринами-потворами, жертвами радіації.

Роберт Шутпельц, виконавчий директор неурядової американської організації «Друзі Чорнобильських центрів у США» (FOCCUS), що підтримує організації жертв Чорнобиля та людей, котрі живуть у межах чи поблизу зони забруднення, каже, що фільм Паркера перекручує реальну ситуацію в зоні Чорнобиля.

«Я працював із тими, хто уцілів у Чорнобилі, упродовж минулих восьми років і дійсно бачив, що там діється після того, як познайомився з цими людьми. Перегляд цього фільму і трейлерів та інформації про це свідчить про часткове перекручення того, що там насправді діється, свідчить про те, що автори фільму перекрутили реальну ситуацію в Україні, Білорусі та Росії. Але ж жертви цього, живуть із цим сьогодні, навіть через 26 років», – зазначає Роберт Шутпельц.

Одну з головних ролей у «Щоденнику Чорнобиля» виконує актор Джессі МакКартні. Творці цього фільму запросили одного з найбільш професійних операторів у стилі зйомок «з руки» і тому у фільмі чимало візуальних сцен з документальними фотографіями,чорно-білими відео-кадрами зони Чорнобиля, Прип’яті, з покинутими ляльками, старими автомобілями, каруселями, закинутими будинками. Все це вміло поєднано з ігровими сценами, в яких діє група американських акторів. Режисер фільму «Щоденник Чорнобиля» використав також досвід зйомок фільмів «Трансформери: Падіння людини», «Титанік ІІ».

Раніше у фільмі про боротьбу з терористами у Чорнобильській зоні знявся відомий кіноактор Жан-Клод Ван Дамм. А фільм французьких та ізраїльських режисерів «Земля забуття», знятий у 30-кілометровіцй зоні відчуження, викликав своєю необ’єктивністю обурення навіть української влади.

На сторінках Facebook створили групу прихильників бойкоту цього фільму жахів.

У ці дні соціальна мережа Twitter свідчить про те, що схвильованих прихильників фільму жахів значно більше, ніж тих, хто його лає. Критики пророкують великий успіх «Щоденнику Чорнобиля» в прокаті як фільму, що «цілком відповідає своєму жанру».

А Українська студентська організація в США у свою чергу оголосила бойкот фільму жахів про Чорнобиль. За словами студентів, зміст фільму аж ніяк не передає хронологію подій чи причин і жахливих наслідків Чорнобильскої аварії для українського народу.
Асоціація студентів ім. Миколи Міхновського у США висловила своє обурення змістом фільму. ”Ми висловлюємо нашу огиду намаганням директорів і продюсерів цього фільму заробити на використанні цієї жахливої трагедії,”- йдеться у повідомленні.
Асоціація студентів створила групу на Фейсбук під назвою “Бойкот: Щоденникам Чорнобиля” і закликає “усіх членів української і американської громад і поза ними бойкотувати цей фільм за безсоромне використання сотень тисяч втрачених життів і зростаюче число жертв, які ще живуть, для особистого збагачення і матеріальних цілей”

За матеріалами Радіо Свобода
та
Медіапорталу української діаспори VIDIA

 
< Пред.   След. >

Голосования

Как настроение?
 

Статистика

Участников: 123
Новостей: 392
Ссылок: 47
Портал


Rambler's Top100

Сервер
Статистика посещаемости проектов ЦСПР

Каталоги
Zbir.info - Каталог каталогов
Каталог Хороших Сайтов

Трансляция