ЦСПР - центры социально-психологической реабилитации населения и его информирования по вопросам преодоления последствий Чернобыльской катастрофы - являются структурными подразделениями Министерства по чрезвычайным ситуациям Украины. Центры начали создаваться в 1994 году по инициативе ЮНЕСКО в рамках Чернобыльской программы ООН - в Украине, России и Беларуси. В Украине работает 5 реабилитационных центров - в Бородянке, Боярке, Иванкове, Коростене и Славутиче. Об основных задачах ЦСПР, реализованных и реализуемых программах, проектах, а также о текущей работе наших специалистов вы сможете узнать на страницах портала CSPR.info и на сайтах-спутниках - блоге, форуме, веб-визитке, региональных и проектных интернет-ресурсах

 
Главная arrow О нашем центре arrow О нашем центре

Консультации психологов, социальных педагогов. Индивидуальная, семейная и групповая работа. Тренинги

Веб-визитка Киево-Святошинского центра социально-психологической реабилитации (г.Боярка)
О нашем центре Версия для печати Отправить на e-mail
08.04.2008

ЦСПРКиєво-Святошинський Центр соціально-психологічної реабілітації населення було створено у листопаді 2000 року МНС України за активної підтримки Київської облдержадміністрації в рамках Чорнобильської програми ООН.

Згідно Положення про діяльність Києво-Святошинського Центру соціально-психологічної реабілітації населення від 17 серпня 2000 року, Центр створено з метою надання соціальної та психологічної допомоги хворим дітям, які знаходяться на лікуванні у Київській обласній дитячій лікарні в м.Боярка, їх батькам, особам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, та інформування населення з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

У Києво-Святошинському Центрі під керівництвом директора працюють методист, 3 психолога, 2 соціальні педагоги, 2 соціальні працівника та один фахівець по зв’язках із громадськістю та пресою. За 6 років існування Києво-Святошинський центр відвідало 76.608 клієнтів. Інформаційно-аналітичною службою Центру було здійснено 332 публікації в районній та центральній пресі.

Унікальність Києво-Святошинського центру – в роботі не лише на район, а фактично на всю Київську область, оскільки розташування на території Київської обласної дитячої лікарні зумовило пріоритетний напрямок роботи – допомогу хворим дітям, що прибувають з усієї області, та їх батькам. З цією метою розроблено проект “Турбота”, який спрямований на підвищення психологічної стійкості дітей до стресогенних факторів, що викликані хворобою, та зменшення психотравмуючого впливу, пов’язаного із перебуванням дітей на лікуванні. В рамках проекту для дітей, що перебувають на стаціонарному лікуванні, діють реабілітаційні та інформаційні програми, а також спеціальні програми для медпрацівників та батьків хворих дітей.

Робота з хворими дітьми та їх батьками – це щоденна робота, яка передбачає надання кризової психологічної допомоги; емоційної підтримки; виявлення психологічних проблем; активізацію внутрішніх ресурсів. Індивідуальна та групова робота з медперсоналом направлена на оптимізацію взаємодії „пацієнт–медпрацівник”, покращення психологічної атмосфери та виявлення дітей, що потребують соціально-психологічної допомоги. Має місце також індивідуальна психокорекційна робота з дітьми з метою розвитку емоційно-вольової та пізнавальної сфери, формування соціальних навичок.

Дослідження спеціалістів центру показало, що більшість дітей пов’язують стан свого здоров’я з наслідками Чорнобильської катастрофи. Тому було розроблено спеціальний міні-тренінг, розрахований на дітей, що перебувають на стаціонарному лікуванні, під назвою «Чорнобиль: моє здоров’я та здоров’я моїх майбутніх дітей”. Метою цього тренінгу є робота зі страхами щодо наслідків Чорнобильської катастрофи та пропаганда здорового способу життя на територіях посиленого радіологічного контролю.

Центр також працює з громадами територій, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Час підтвердив, що максимальна результативність роботи Центру досягається за умови врахування запиту як громад, так і місцевих державних адміністрацій. Завдяки цьому вдається мінімізувати психологічні наслідки Чорнобильської катастрофи та стимулювати соціальну активність населення. За дослідженнями інформаційно-аналітичної служби Центру з’ясувалося, що населення постраждалих територій значною мірою занепокоєне зростанням наркоманії, СНІДу, алкоголізму та раннього тютюнопаління серед підліткової молоді. Тому для роботи з підлітками та молоддю Києво-Святошинського району спеціалістами Центру було розроблено та реалізується проект “Твоє життя – твій вибір”, метою якого є профілактика залежностей, ранніх статевих зв’язків та абортів. Для молоді регіону було також розроблено проект «Здорове майбутнє», який має на меті сприяння розвитку громад, що постраждали від Чорнобильської катастрофи, шляхом оздоровлення інституту сім’ї, поліпшення репродуктивного здоров’я молодих людей, а також зниження рівня тривожності щодо впливу катастрофи на їх здоров’я, а також здоров’я їхніх дітей. У Центрі постійно діє програма «Стати мамою» для вагітних жінок, яка має на меті покращення репродуктивного здоров’я населення, що проживає на територіях посиленого радіологічного контролю, та зняття страхів щодо впливу наслідків Чорнобильської катастрофи на здоров’я новонароджених.

Центр тісно співпрацює з органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями та об’єднаннями. У Центрі проводяться круглі столи, семінари, інформаційні зустрічі, а також масові заходи для особливо вразливих категорій населення, що постраждало від Чорнобильської катастрофи (інваліди, ліквідатори, люди похилого віку, діти-сироти тощо).

Населення територій, які постраждали від Чорнобильської катастрофи, знаходиться в депресивному стані, у багатьох жителів регіону можна відстежити ознаки синдрому жертви. Люди у значній мірі покладають свої надії на державу, яка, на їхній погляд, мала б ними опікуватися. Однак з часу аварії вже пройшло більше 20 років, забруднення територій зменшилося, потреби жителів територій посиленого радіологічного контролю змінилися. Настав час громадам взяли долю сіл та міст, де вони проживають, в свої руки. І наразі вкрай важливо допомогти людям, а особливо молоді активізуватися і навчитися впливати на суспільні процеси.

З цією метою впродовж останніх років спеціалістами центру були розроблені та реалізуються проекти «Активна молодь», «Молодь – за Боярку!», «Молоді патріоти», метою яких є сприяння розвитку громад, постраждалих від Чорнобильської катастрофи, шляхом підвищення соціальної активності молоді і виховання в неї відповідальності за розвиток регіону. Проектом охоплюється шкільна молодь Києво-Святошинського району, а також їх батьки і вчителі. Під час спеціальних тренінгових занять з елементами ділової гри тінейджери усвідомлюють, що саме від них залежить майбутній розвиток регіону, постраждалого від Чорнобильської катастрофи, вчаться розробляти невеликі соціальні проекти, які вони згодом реалізують.

Інформаційно-аналітична служба Центру (ІАС), здійснює інформування населення з питань, пов’язаних із соціально-психологічними наслідками Чорнобильської катастрофи; висвітлює діяльність Центру і тих заходів, що проходять на його базі; здійснює соціологічні дослідження; інформує населення про діяльність МНС України; розробляє, виготовляє та розповсюджує інформаційні матеріали з питань безпечного проживання на забруднених територіях.

Києво-Святошинський центр, як і інші центри, часто відвідується іноземними гостями, які надзвичайно цікавляться напрямками та змістом роботи спеціалістів центру. Центр брав активну участь у реалізації Чорнобильської Програми ООН та Чорнобильської Програми ПРООН Відродження та Розвитку в Україні. На даний момент активно співпрацює з неурядовою організацією Сполучених Штатів Америки FOCCUS (Friends of Chernobyl Centers, U.S., Inc) або Друзі Чорнобильських Центрів у Сполучених Штатах.

 
< Пред.   След. >

Голосования

Как настроение?
 

Статистика

Участников: 123
Новостей: 392
Ссылок: 47
Портал


Rambler's Top100

Сервер
Статистика посещаемости проектов ЦСПР

Каталоги
Zbir.info - Каталог каталогов
Каталог Хороших Сайтов

Трансляция